• Władysław Niemyski – I Nagroda, Zbigniew Łukowski – II Nagroda w I Licealnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej – listopad 2002
  • 19 marca 2003 – występ gościnny Kabaretu „Teraz My!” w Zespole Szkół przy ul. Saskiej w Warszawie
  • 4 kwietnia 2003 – występ gościnny Kabaretu „Teraz My!”podczas Warszawskiej Konferencji Młodzieży
  • Bartosz Sawka i Bartosz Sztybor za film pt. ”Pościg” –Wyróżnienie w Warszawskim Festiwalu Filmów Licealnych – czerwiec 2003
  • Ilona Maciąg – debiut prozatorski w Cogito Nr 9/2003: „Tyle brudu dookoła”

Ludwik Janion o opowiadaniu Ilony Maciąg, Czas na debiut. I czas na prozę, Cogito Nr 9/2003:

„Poniższa proza też pochodzi z Teraz My! Będzie to opowiadanie z wyraźnym przesłaniem. Można by rzec współczesna wersja noweli pozytywistycznej. Z tym że nasza Siłaczka musi się brać za bary nie z analfabetyzmem i nędzą, ale z narkomanią i poczuciem beznadziei, i ma do tego predyspozycje, bo sama przeszła przez piekło. Tak naprawdę jest to dopiero szkic do opowiadania, niewiele jeszcze wiemy o głębszych motywach zachowań bohaterów, nie zastanawiają nas ich tajemnice itd., ale jest tu fabuła, coś się dzieje, poznajemy czyjąś historię. W ostatnio drukowanych w Czasie na debiut tekstach trochę tego brakowało.”

  • Drużyna z Kołłątaja w składzie:Patrycja Janiszewska, Dominika Ruszkowska, Konrad Karolewski, Barbara Szcześniakzdobyła II Miejsce w I Warszawskim Konkursie Debat Oksfordzkich zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Retoryczne, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Liceum im. C.Plater- Zyberkówny – Finał – czerwiec 2003:

Dominik Uhlig, „Konkurs Debat Oksfordzkich. Raczej indywidualnie”, Gazeta Wyborcza, Stołeczna, marzec 2003:

„Nad kształtem Europy debatowano wczoraj w Liceum im. Plater-Zyberkówny przy ul.Pięknej. Okazją do dyskusji był drugi etap I Warszawskiego Konkursu Debat Oksfordzkich organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polskie Towarzystwo Retoryczne i Liceum Plater-Zyberkówny. Pięcioosobowe zespoły ośmiu warszawskich liceów spierały się, czy Unia Europejska powinna być jednolitym państwem, czy „Europą ojczyzn”, czy kraje europejskie powinny uszanować odrębność kulturową muzułmańskich imigrantów, jaki model gospodarczy powinna przyjąć Europa, w końcu – czy twierdzenie o tym, że Polska zawsze byłą częścią Europy, jest historycznie uzasadnione.

(…) Pomysłodawca przeniesienia idei debat oksfordzkich na teren Polski, profesor Zbigniew Pełczyński, jeden z jurorów dzisiejszego konkursu, stwierdził, że prowadzone dziś debaty odbiegły od klasycznej konwencji debat oksfordzkich. – Polacy są indywidualistami, trudno im grać zespołowo, zabrakło dziś „gry drużynowej”. Do finału awansowały zespoły liceów z Okopowej, Kołłątaja, Plater-Zyberkówny i Batorego.”

  • Monika Januszkiewicz – rola w telenoweli  „Plebania”

„Uczennica XXI L.O. Monika Januszkiewicz od 2002 roku gra w naszym serialu. Oprócz niewątpliwego talentu aktorskiego, wykazała się przez te wszystkie lata również wyjątkową pracowitością i sumiennością. Cieszy nas fakt, iż pomimo intensywnej pracy na planie filmowym nie zaniedbała obowiązków szkolnych i przystępuje w tym roku do egzaminu maturalnego. Dziękujemy za wyrozumiałość  i pomoc ze strony Szkoły w usprawiedliwianiu nieobecności Moniki spowodowanych zdjęciami w naszym serialu.

II Kierownik Produkcji II Reżyser  Katarzyna Sucharda Barbara Szyszko”