• III Konkurs Multimedialny Artystyczny Fenomen Rodu Sobocińskich  2015
    • Kategoria: zwiastun filmowy I Miejsce – Agnieszka Cichocka i Dominika Filipowicz„Kraina wiecznego szczęścia”, II Miejsce –  Maksymilian Koc „Czerwony”, III Miejsce – Maksymilian Samulak „Czerwony”
    • Kategoria: ilustracja I Miejsce –  Martyna Świątkiewicz, II Miejsce ex aequo –Michalina Kołodziejczyk i Karolina Wojciechowska, III Miejsce –  Weronika Basiak
    • Kategoria: prezentacja multimedialna I Miejsce – Natalia Hrychorczuk, II Miejsce – Anna Frączek, III Miejsce –  Kuba Kietliński
    • Kategoria: etiuda filmowa I Miejsce –  „Teraz Ty” realizacja: Edyta Latowska, Aleksander Kostka Zawadzki, II Miejsce – „Dzień” realizacja: Karolina Waśkiewicz, Agnieszka Man, Maja Kowalczyk, Konstanty Ramotowski, III Miejsce –  „Teraz Ty” realizacja: Weronika Walenciak, Bartosz Kudyba
  • „Heden” – pierwsza indywidualna wystawa prac  fotograficznych  Nadii Issa – studentki Akademii Sztuk Pięknych, absolwentki klasy filmowej XXI LO im. H. Kołłątaja.  Warszawa: styczeń – luty 2015
  • I Miejsce w kategorii fotografia – Anna Zielińska, Film pt. „Reżyser” zakwalifikowany do pokazów finałowych realizacja: Anna Zielińska w Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym Słowacki FilmFest  2015
  • Finalista Ogólnopolskiego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego 2015 film ”Sur les cordes de la passion” realizacja:  Aleksandra Wielgolewska, Tomasz Kurlej, Olga Przychocka, Martyna Sadowy, Julia Markiewicz, Maciej Rasolomampionona, Szymon Klata, Julia Dąbrowska, Zuzanna Kawoń, Leon Mori z kl.1c Agnieszka Cichocka z kl.2c
  • Finalista VIII Ogólnopolskiego Praskiego Festiwalu Filmowego 2015 oraz I Miejsce w Edycji Cyfrowej Festiwalu  w głosowaniu  internautów film „Dzieci Nowego Świata” realizacja – uczniowie kl.1c: Tomasz Kurlej,  Szymon Klata, Leon Mori i Maciej Rasolomampionona z kolegami z zaprzyjaźnionych szkół
  • V Warszawska Giełda Programów Edukacji Kulturalnej – Konkurs na Najlepszy Projekt z zakresu Edukacji Kulturalnej  2013/14 Finalista konkursu – projekt Artystyczny Fenomen Rodu Sobocińskich autorstwa prof. Grażyny Róziewicz realizowany z uczniami XXI LO Im. H. Kołłątaja w Warszawie oraz studentami  Ochockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku OMEGA
  • Jakub Jędrzejewski, uczeń klasy II f, otrzymał Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy za wyróżniającą się osobowość, osiągnięcia w nauce, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły
  • Zespół Hugołłki (w składzie Daria Chojecka, Piotr Garbiński, Dorota Kamińska, Julia Kochańska, Dorota Trochimiak – uczniowie klasy II f) zajął I miejsce w X Konkursie Recytatorskim Twórczości Księdza Jana Twardowskiego (kategoria teatr) za spektaklMiniatury kobiety – wady i zalety
  • Maja Markowska, uczennica klasy If, otrzymała wyróżnienie w VI Janowym Turnieju Literackim (kategoria esej); tekst został wydrukowany w tomiku pokonkursowym
  • Alicja Zając, uczennica klasy If, zajęła III miejsce w VI Janowym Turnieju Literackim (kategoria esej); nagrodzony tekst został opublikowany w tomiku pokonkursowym
  • Zuzanna Liepelt, uczennica klasy If, zajęła II miejsce w VI Janowym Turnieju Literackim (kategoria esej); nagrodzony tekst został wydrukowany w tomiku pokonkursowym
  • Uczniowie klasy 1c zrealizowali film pt. „Sur les cordes de la passion”, który zakwalifikowany został do finału 11 Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego.
  • Krzysztof Sperkowski,uczeń klasy 1b otrzymał wyróżnienie pozaregulaminowe ufundowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony ptaków podczas XVI Edycji Konkursu Geologicznego.
  • Katarzyna Pliżga, uczennica klasy 1b otrzymała wyróżnienie w XVI Edycji Konkursu Geologicznego.
  • Alicja Dutkiewicz, uczennica klasy 3B została laureatką XXXVIII Olimpiady Języka Francuskiego.
  • Michał Kotowski, uczeń klasy 2E zakwalifikował się do ogólnopolskiego etapu XXV Olimpiady Teologii Katolickiej.
  • Martyna Świątkiewicz, uczennica klasy Ic, zajęła drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie Dać Obce Słowo” (kategoria język rosyjski)
  • Marta Borecka, uczennica klasy Ia, otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie Dać Obce Słowo” (kategoria język niemiecki, szkoły ponadgimnazjalne)
  • Joanna Bakoń, uczennica klasy IIb, zajęła trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie Dać Obce Słowo” (kategoria język hiszpański)
  • Sebastian Jaworski, uczeń klasy IIIb, zajął drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie Dać Obce Słowo” (kategoria język angielski, szkoły ponadgimnazjalne)
  • Szymon Skowroński, uczeń klasy IIe, zajął I miejsce w Halowych Mistrzostwach Mazowsza w Łucznictwie w kategorii juniorów
  • Klara Lau, uczennica klasy If  otrzymała  wyróżnienie w  XI edycji Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta
  • Michał Grzegorz Juszczyk, uczeń klasy Ie został laureatem XIII edycji Konkursu Dzielnicowego „Przyszłość spełnionych marzeń” (kategoria literacka)
  • Robert Szkolniak, uczeń klasy Ie został laureatem XIII edycji Konkursu Dzielnicowego „Przyszłość spełnionych marzeń” (kategoria literacka)
  • Jakub Szyszka, uczeń klasy Ie został laureatem XIII edycji Konkursu Dzielnicowego „Przyszłość spełnionych marzeń” (kategoria literacka)
  • Tymoteusz Bieniowski, uczeń klasy If otrzymał wyróżnienie w XIII edycji Konkursu Dzielnicowego „Przyszłość spełnionych marzeń” (kategoria literacka)
  • Aleksandra Szydlik, uczennica klasy If otrzymała wyróżnienia w XIII edycji Konkursu Dzielnicowego „Przyszłość spełnionych marzeń” (kategoria literacka)
  • Anna Biernacka, Martyna Kalinowska, Jowita Makowska i Kinga Sura, uczennice klasy IIIc zajęły I miejsce w konkursie filmowym zorganizowanym w ramach projektu „Warszawskie skarby” przez Fundację Think!, za film pod tytułem „Cmentarz Żydowski- magiczne miejsce Warszawy”.
  • Ewa Czarnowska, uczennica klasy IId  zajęła IV miejsce w Dzielnicowych Biegach Przełajowych na dystansie 2000 metrów.
  • Aniela Darlińska, uczennica klasy IIId zajęła V miejsce w Dzielnicowych Biegach Przełajowych na dystansie 2000 metrów.