10 października – Warszawska Jesień Poezji

Opublikowano: poniedziałek, 12 października 2015 10:26

Jak co roku w październiku odbyła się kolejna edycja 44. Warszawskiej Jesieni Poezji. Z tej okazji pojawiło się wiele imprez, na których rozbrzmiewały strofy pełne niezwykłych emocji, uniesień.
Nasi uczniowie mieli zaszczyt uświetnić jedno ze spotkań – twórców stowarzyszonych w Unii Polskich Lekarzy Pisarzy. Dnia 10 października zespół Hugołłki – w składzie Daria Chojecka, Piotr Garbiński, Dorota Kamińska, Julia Kochańska, Dorota Trochimiak z klasy III f – wystawił spektakl Miniatury kobiety – wady i zalety przygotowany na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego.
W dowód uznania za udany występ młodzież otrzymała nagranie filmu dokumentalnego pt. Czerwcowe dni Księdza Jana Twardowskiego w Aninie, w którym zamieszczono fragment wyżej wymienionego spektaklu.
Impreza odbyła się na terenie posesji przy ulicy Niemodlińskiej w Aninie, gdzie poeta Jan Twardowski spędzał wakacje pod koniec życia. Młodzież miała okazję zobaczyć pokój, w którym wypoczywał poeta. Wnętrze pomieszczenia nie zostało zmienione, zachowało swój wystrój i specyficzną atmosferę.