Nowy rok szkolny 2020/2021

Opublikowano: sobota, 29 sierpnia 2020 09:30

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Przed nami rok szkolny, który ze względu na pandemię stawia nas wszystkich w wyjątkowej sytuacji. Decyzją władz oświatowych i sanitarnych rozpoczynamy naukę w tradycyjnym, stacjonarnym trybie. Zapewniamy Was, że robimy wszystko aby nauka w XXI LO była nie tylko satysfakcjonująca i skuteczna ale także możliwie bezpieczna. Jednocześnie jesteśmy przekonani że zapewnić może to jedynie pełna, odpowiedzialna i harmonijna współpraca wszystkich obecnych w szkole podmiotów – uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pozostałych pracowników liceum. Wszyscy musimy ściśle stosować obowiązujące wymogi sanitarne aby zminimalizować zagrożenie epidemiczne.

W szkole mogą przebywać jedynie osoby zdrowe (bez objawów infekcji), należy często myć lub dezynfekować ręce a  we wszystkich przestrzeniach wspólnych (korytarze, szatnie, toalety, biblioteka, bufet szkolny, sekretariat i inne) mieć zakryte usta i nos (maseczka lub przyłbica).

Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości tych wymogów ale są one konieczne  –  820 uczniów i 100 pracowników musi czuć się możliwie bezpiecznie! Szczegółowe zasady funkcjonowania XXI LO, obowiązujące od 1 września 2020 roku znajdują się w regulaminie umieszczonym na stronie szkoły oraz oficjalnym profilu na fb.

Szanowni Rodzice, od Waszej rzetelnej i odpowiedzialnej postawy zależy szczególnie dużo! Przy stwierdzeniu u dziecka objawów infekcji, NIE POZWALAJCIE mu iść do szkoły i postępujcie zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych!

Szczególnie ciepło witamy uczniów klas pierwszych! Ten trudny dla Was moment wejścia w nową przestrzeń i nowe środowisko dodatkowo komplikuje stan  epidemii. Chcemy Was zapewnić, że znajdziecie życzliwą pomoc i zrozumienie u nauczycieli, starszych koleżanek i kolegów oraz administracji szkoły. Informacje o tym jak będzie wyglądał Wasz pierwszy dzień w nowej szkole znajdziecie na stronie szkoły oraz oficjalnym profilu na fb.

Drodzy uczniowie klas drugich i trzecich! Dziękujemy Wam za współpracę w tak trudnym okresie nauczania na odległość – w naszej ocenie ten nadzwyczajny „egzamin”  prawie wszyscy zdaliśmy celująco! Teraz wracamy do tradycyjnej formy nauki i wierzymy, że po półrocznej przerwie zrobimy  to sprawnie, skutecznie i BEZPIECZNIE.  Szczegóły tego wyczekiwanego pierwszego dnia szkoły znajdziecie na stronie szkoły oraz oficjalnym profilu na fb.

Jesteśmy przekonani, że przy dobrej współpracy bezpiecznie przetrwamy ten trudny czas.

Dyrekcja XXI LO
Warszawa, 28.08.2020 r.

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym prosimy o zapoznanie się listem Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 oraz ze strategią zarządzania w czasie pandemii COVID-19, zasadami funkcjonowania XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w czasie pandemii COVID – 19 i składem zespołu ds. bezpieczeństwa epidemicznego w XXI LO.

Minister Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kieruje specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęca do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja/aplikacja-protego-safe

W załącznikach publikujemy również treść pisma Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i regulamin mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych.