Festiwal Nauki

Opublikowano: środa, 25 maja 2022 12:12

Dnia 27 maja 2022 odbyła się w naszej szkole siódma edycja Festiwalu Przyrodniczego, podczas którego uczniowie XXI LO im. Hugona Kołłątaja przedstawili doświadczenia i poprowadzili warsztaty z dziedziny biologii, chemii, fizyki i geografii. To wielkie święto nauk przyrodniczych wpisało się na trwałe w tradycję naszej szkoły. Od lat przedstawiamy uczniom szkół podstawowych tajemnice nauk przyrodniczych pomagając w wyborze kierunku dalszego etapu edukacyjnego.

Przechwalamy się, że wraz z Ochotą na Naukę (https://www.facebook.com/fizyka.uniwersytet) byli z nami CyberKaczka, Bioreaktor Chase for Space oraz słynący z nagród w Turnieju Młodych Fizyków Klub Naukowy Fenix ( https://www.facebook.com/KlubFenixWarszawa)! W takim towarzystwie nauka jest wielką przygodą! Odwiedziło nas 9 szkół podstawowych (z Ochoty, Włoch, Mokotowa, Żoliborza i Bielan), Liceum im. Słowackiego i 3 przedszkola. Było to razem niemal 500 gości! Dla nas to była wielka frajda! Dziękujemy!

Z dumą informujemy, że siódma edycja Festiwalu objęta została honorowym patronatem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Biologii Uniwersytety Warszawskiego, Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Polskiego Towarzystwa Geologicznego Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych, Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN .