Wydarzenia

24 stycznia - Gala Miedzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych

GALA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „OLÉ”

      24 stycznia podczas uroczystej gali mieliśmy okazję nagrodzić zwycięzców Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych „Olé”.

      Laureaci – uczniowie liceów i szkół podstawowych – otrzymali atrakcyjne nagrody: kursy języka hiszpańskiego w Cervantes Escuela Internacional w Maladze oraz w Instytucie Sin Fronteras w Warszawie. Do zdobycia były także kursy online ufundowane przez Instytut Cervantesa wraz z nagrodami rzeczowymi podarowanymi przez Ambasadę Hiszpanii oraz Agencję Promocji Regionu Andaluzji. Najbardziej atrakcyjna była jednak nagroda grand prix – wycieczka do Hiszpanii przekazana przez Biuro Podróży Atas.

      Wśród zaproszonych osób znaleźli się: przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, pani prof. Bogumiła Lisocka-Jaegermann, pan dr Grzegorz Kość – dyrektor Ośrodka Studiów Amerykańskich, pani dr Marta Piłat-Zuzankiewicz – kierownik Pracowni Językoznawstwa i Dydaktyki Języków Iberyjskich, pani Montserrat Aguirre Pla-Giribert – kierownik Działu Nauczania Instytutu Cervantesa w Warszawie, pani Karen Girón Abadía i pan Edgar Rafael Piedrahita Torres – przedstawiciele Ambasady Kolumbii, pan Marcin Siemdaj – dyrektor Agencji Promocji Regionu Andaluzji (APRA) oraz pani Małgorzata Tymoszyk, przedstawiciel Biura Podróży ATAS. Nie mogło zabraknąć także dyrektor naszego liceum – pani Elżbiety Terleckiej-Pacut.

     Uroczystość uświetniły występy kołłątajowskiej młodzieży, która zaprezentowała swoje umiejętności wokalno-instrumentalne, językowe i taneczne. Kolorytu dodawały obrazy przedstawiające egzotyczne pejzaże z wybranych krajów hiszpańskojęzycznych, namalowane przez zwycięzców części plastycznej konkursu.   Część uczennic przebrana była w andaluzyjskie suknie flamenco dostarczone przez APRA. Pod koniec gali zgromadzeni goście mogli degustować oryginalne przysmaki: walencyjską horchatę, mate po urugwajsku oraz wyśmienite wypieki przygotowane przez naszych uczniów.

     W Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych „Olé” wzięło udział prawie 600 uczniów z 38 szkół: liceów, gimnazjów i szkół podstawowych.

zdjęcia: Ola Bajno klasa 1f

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo