Wydarzenia

5 czerwca - Finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych

5 czerwca br. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala kończąca Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych „Olé”.
Poza uczestnikami konkursu, rodzicami i nauczycielami z innych szkół mieliśmy zaszczyt gościć: Radcę ds. Edukacji Hiszpanii – Pana Joaquina Támara Espot, Kierownik Działu Nauczania Instytutu Cervantesa w Warszawie – Panią Montserrat Aguirre Pla-Giribert, Kierownik Pracowni Językoznawstwa i Dydaktyki Języków Iberyjskich – Panią Martę Piłat Zuzankiewicz, Dyrektora szkoły j. hiszpańskiego Sin Fronteras – Pana José Gómez oraz przedstawiciela Biura Podróży ATAS – Pana Macieja Partykę.
Gala była okazją do podsumowania wyników konkursu. Jego celem była popularyzacja kultury hiszpańskiej i pogłębienie wiedzy na jej temat.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział prawie 680 osób z 51 szkół. Pierwszy etap konkursu polegał na teście wiedzy na temat wybranych krajów hiszpańskojęzycznych i wspólnot autonomicznych Hiszpanii. W tym roku były to następujące kraje: Argentyna, Ekwador i Meksyk, a z Hiszpanii: Andaluzja, Asturia i Katalonia.
Do drugiego etapu przeszło 50 uczestników. Przedstawili oni swoje prezentacje multimedialne po hiszpańsku lub po polsku przed komisją konkursową.
Równolegle do konkursu wiedzy toczył się konkurs gier językowych. Najlepsze prace można było oglądać w czasie gali.
Podczas uroczystego zakończenia konkursu uczniowie naszej szkoły wystąpili w oryginalnych strojach Mariachis i zaśpiewali „La canción del Mariachi”. Odbył się także brawurowy pokaz walki z bykiem oraz profesjonalna lekcja czaczy – także w wykonaniu uczniów naszego LO.  Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Dzięki hojności naszych sponsorów, zwycięzcy II etapu konkursu otrzymali nagrody: kursy j. hiszpańskiego w szkole Mester w Salamance, w instytucie Sin Fronteras oraz w Instytucie Cervantesa w Warszawie. Były też nagrody rzeczowe ufundowane przez Ambasadę Hiszpanii, Biuro Podróży Atas oraz wydawnictwa: Lektorklett, Difusión, Anaya Ele i Edelsa. Przy wręczaniu nagród pomagały uczennice przebrane w tradycyjne andaluzyjskie suknie udostępnione przez Extenda, Agencję Promocji Regionu Andaluzji.
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!
Organizatorzy konkursu: Kinga Jarocka-Staniszewska i Montserrat Giné Sánchez

Załączniki:
PlikOpisRozmiarUtworzono
Pobierz plik (lista_laureatow_2_etapu miedzyszkolnego_konkursu_wiedzy_o_krajach_hiszpanskojezycznych.doc)lista_laureatow_2_etapu miedzyszkolnego_konkursu_wiedzy_o_krajach_hiszpanskojezycznych.doc 44 kB2018-06-08 16:50
eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo