Wydarzenia

17 kwietnia - Wręczenie Odznak Honorowych „Zasłużonego dla Warszawy”

Uroczytość wręczenia odznak „Zasłużony dla Warszawy” rozpoczęła ostatnią sesję Rady Dzielnicy Ochota. Uhonorowani to Pani Joanna Stocka – Dyrektor XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja i samo Liceum oraz Pan Dariusz Jarosiński.

Pani Joanna Stocka pełni funkcję dyrektora XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja od 2009 roku. Zainicjowała i zintensyfikowała współpracę szkoły z uczelniami wyższymi, instytucjami naukowymi oraz samorządowymi. Jest otwarta na innowacje, o czym świadczy bogata oferta autorskich przedmiotów. Doskonale rozumie, że kształtowaniu wrażliwości oraz umiejętności służą przedsięwzięcia pozalekcyjne. Podjęła współpracę z Filharmonią Narodową i Stowarzyszeniem Ludwiga Van Beethovena. Dzięki tej inicjatywie uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu muzycznym stolicy. Jej determinacja i upór przyczyniły się do wydania monografii szkoły z okazji 360 rocznicy jej założenia. W ten sposób uhonorowano niezwykłych ludzi tworzących społeczność kołłątajowską.

Jubileusz Szkoły to dobra okazja by docenić i uhonorować zasługi XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja dla warszawskiej edukacji i kultury. „Kołłątajowcy” – nauczyciele i uczniowie, biorą czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym stolicy. Kolejne pokolenia młodzieży podtrzymują najlepsze tradycje i zdobywają coraz to nowe laury. Szkoła jest w gronie 25 warszawskich liceów, które osiągnęły najlepsze wyniki w kolejnych edycjach Rankingu Liceów Warszawskich od 1992 roku. Szczyci się tytułem Szkoły Sukcesu. W gronie wychowanków XXI LO znaleźli się znani naukowcy, biznesmeni, artyści, politycy i sportowcy, a wśród nich także osoby ściśle związane z rozwojem Warszawy i Dzielnicy Ochota.

<p?Pan Dariusz Jarosiński to organizator i spiritus movens odbywającego się w Warszawie cyklicznie od 25 lat Festiwalu Sztuka Ulicy. Jest to projekt artystyczny o międzynarodowym zasięgu, organizowany od 1993 roku, zawsze na przełomie czerwca i lipca. To niezwykłe i barwne wydarzenie propaguje ideę spektaklu ulicznego, wykorzystującego przestrzeń publiczną i angażującego widza. Odbywa się w miejscach silnie osadzonych w kulturze i historii Warszawy np: Stare i Nowe Miasto, Agrykola, Pole Mokotowskie, a na Ochocie – Park Szczęsliwicki i Park Zachodni.

Małgorzata Rojek
INFORMATOR Ochoty i Włoch

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo