Wydarzenia

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

Już od ośmiu lat 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi (w skrócie: Dzień Ziemi), ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Pomysł ten zainicjowała Boliwia, a wiadomość o rozpoczęciu tej nowej tradycji ogłosił w 2009 roku jej prezydent, Evo Morales Ayma.

Dzień Ziemi służy do podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej takich tematów jak globalne ocieplenie, ochrona przyrody, segregacja śmieci czy zrównoważony rozwój. W dzień pierwszych obchodów Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi w 2010 r. sekretarz generalny ONZ  wygłosił:

„Wzywam rządy, przedstawicieli biznesu i wszystkich obywateli świata do okazania należnego szacunku Matce Ziemi oraz do dbania o nią w sposób, na jaki zasługuje”.

Obecnie w  Dzień Ziemi w wielu miastach odbywają się ekologiczne pikniki i akcje sprzątania, jedną z nich było sprzątanie doliny wzdłuż rzeki Wisły w centrum Warszawy.
23 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy ID pod opieką profesor Marty Rogowskiej wzięli udział w projekcie turystyczno-krajoznawczym PTTK „Sprzątanie Doliny Wisły”. Licealiści sprzątali teren wzdłuż Wybrzeża Puckiego oraz w okolicach  Mostu Gdańskiego. Dzięki pomocy uczniów z naszego  liceum, mieszkańcy stolicy mogą cieszyć się widokiem czystej Warszawy:)

J.Lisman 1D

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo