Wydarzenia

20 czerwca - Mecz Mistrzów

W tym roku szkolnym, po wieloletniej przerwie wznowiono całoroczne rozgrywki piłkarskie. W zawodach brały udział trzy drużyny. Reprezentacje klas pierwszych, drugich i trzecich. Rywalizacja miała zacięty i dramatyczny przebieg, można było ją śledzić podczas meczów i na ligowej tablicy ogłoszeń. Najwięcej przeciwności losu musiała pokonać Reprezentacja Klas Pierwszych [kap. Arkadiusz Popławski], która borykała się z zebraniem odpowiedniego składu na mecze. Wiadomo nowa szkoła, nowi koledzy, nowe wysokie wymagania sprawiły, że klasy pierwsze miały trudności kadrowe. Prawdopodobnie było to powodem, że zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach.

Drugie miejsce zajęła Reprezentacja Klas Trzecich, która ze względu na zagrożenie kontuzjami, ostatni mecz rozegrała miesiąc przed maturą. Mimo trudnego maturalnego roku bardzo dobrze sobie radzili na boisku. Zawsze mieli szeroki skład z rezerwą i byli bardzo zaangażowani w rozgrywki. To najlepiej zorganizowana drużyna, której trzonem była klasa 3A. Drużyna miała słabszy okres w rozgrywkach, kiedy z powodu kontuzji nie grał jej kapitan Maciej Dworakowski. Te kilka meczy, podczas których był nieobecny, mogło zaważyć na końcowym wyniku.

Pierwsze miejsce w lidze wywalczyła Reprezentacja Klas Drugich [kpt. Michał Soćko]. Jest to drużyna żywiołowa, wierząca w swoje umiejętności o czym najlepiej świadczy wygrana w meczu, w którym mieli jednego zawodnika mniej na boisku. Ciekawe, że jako jedyni nie mieli w swoich szeregach stałego bramkarza, a robili zmiany z pola. Skład zwycięzców ligi: kap. Michał Soćko, Antoni Szwech, Błażej Kozicki, Kajetan Ambicki, Stanisław Skrzyński, Jan Chrzanowski, Patryk Kępisty, Sebastian Kruszewski, Piotr Kwieciński, Dominik Niemiec [nieobecny na zdjęciu poniżej].

Prowadzona była również klasyfikacja indywidualna. Oczywiście należy pamiętać, że najlepsi strzelcy nie są najważniejsi, ponieważ liczy się zwycięstwo drużyny i wielu zawodników grających w „cieniu” ma decydujące znaczenie dla zwycięstwa swojej drużyny. To oni bronią, rozgrywają i podają strzelającym bramki. Jednak celnie strzelić też nie jest łatwo – dlatego chwała Królom Strzelców!

  1. I miejsce Michał Bieńko kl. 3A --- strzelonych  13  bramek.
  2. II miejsce Maciej Dworakowski kl. 2A --- strzelonych  9  bramek.
  3. II miejsce Antoni Szwech kl. 2A --- strzelonych  9  bramek.
  4. III miejsce Błażej Kozicki kl. 2E --- strzelonych 7  bramek.

Uroczyste zakończenie SZKOLNEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ nastąpiło na boisku szkolnym 20 czerwca 2016r. o godz. 11.40.

W obecności całej społeczności Kołłątaja nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i dekoracja drużyn oraz MECZ MISTRZÓW między zwycięzcami - Reprezentacją Klas Drugich, a drugą drużyną ligi -  Reprezentacją Klas Trzecich.

zdjęcia: Oliwia Kądziela i Piotr Niemczewski z klasy 1d

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo