Wydarzenia

10 października - Warszawska Jesień Poezji

Jak co roku w październiku odbyła się kolejna edycja 44. Warszawskiej Jesieni Poezji. Z tej okazji pojawiło się wiele imprez, na których rozbrzmiewały strofy pełne niezwykłych emocji, uniesień.

Nasi uczniowie mieli zaszczyt uświetnić jedno ze spotkań – twórców stowarzyszonych w Unii Polskich Lekarzy Pisarzy. Dnia 10 października zespół Hugołłki - w składzie Daria Chojecka, Piotr Garbiński, Dorota Kamińska, Julia Kochańska, Dorota Trochimiak z klasy III f – wystawił spektakl Miniatury kobiety - wady i zalety przygotowany na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego.

W dowód uznania za udany występ młodzież otrzymała nagranie filmu dokumentalnego pt. Czerwcowe dni Księdza Jana Twardowskiego w Aninie, w którym zamieszczono fragment wyżej wymienionego spektaklu.

Impreza odbyła się na terenie posesji przy ulicy Niemodlińskiej w Aninie, gdzie poeta Jan Twardowski spędzał wakacje pod koniec życia. Młodzież miała okazję zobaczyć pokój, w którym wypoczywał poeta. Wnętrze pomieszczenia nie zostało zmienione, zachowało swój wystrój i specyficzną atmosferę.

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo