Wydarzenia

31 marca - Finał projektu "POZYTYWNE NAPRESJE 2006"


 

31 marca 2007 roku w Motto Cafe odbył się finał projektu "POZYTYWNE NAPRESJE 2006" realizowanego przez szkolne koło fotograficzne "BARAK na Ochocie" w ramach programu "Make a Connection" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Działania naszych uczniów dzieliły się na dwa etapy, z których pierwszy polegał na przeprowadzeniu warsztatów fotograficznych dla licealistów oraz organizacji ich wspólnych wyjść do miejsc ogólnie niedostępnych dla młodych fotografów (np. zaplecze piekarni, dach wieżowca czy drukarnia gazet). Drugi etap obejmował warsztaty fotograficzne dla wychowanków Domu Dziecka "Julin" w Kaliskach przeprowadzone przez grupę "BARAK na Ochocie". Zakończył się on wycieczką, podczas której dzieci miały możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy fotograficznej w praktyce.

W ramach projektu powstało ponad sto koszulek z zaprasowanymi zdjęciami wszystkich jego uczestników, których sprzedaż prowadzona była na aukcji charytatywnej podczas wernisażu w Motto Cafe. Zgromadzone środki przeznaczone zostaną na materiały fotograficzne dla Domu Dziecka. Obecnie planowany jest wspólny plener w Kaliskach i stworzenie ciemni fotograficznej dla młodych pasjonatów fotografii.

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo