Wydarzenia

16 września - Rodzinny Piknik Integracyjny na Szczęśliwicach

W dniu 16 września 2006 roku, w Parku Szczęśliwickim odbył się już po raz czwarty Rodzinny Piknik Integracyjny, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ochota – p. Wojciecha M. Komorowskiego. Organizacją spotkania zajęły się: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zarząd Dzielnicy Ochota, a wsparcia udzieliły stowarzyszenia i instytucje działające w dzielnicy na rzecz społeczności lokalnej, między innymi Szkolne Koło Wolontariatu działające przy naszej szkole.Piknik adresowano do rodzin, wśród których znajdują się osoby niepełnosprawne. Podczas imprezy mieliśmy okazję usłyszeć Kapelę "LWOWSKA FALA", Krzysztofa Jarego – Jaryczewskiego, który wystąpił wraz z zespołem "EXCESS" oraz Piotra Kostkę Godeckiego. Na głównej scenie prezentowały się zespoły wokalne, instrumentalne i taneczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pary taneczne reprezentujące Stowarzyszenie Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych "Swing – Duet". Wystąpiły dwie pary tancerzy w układzie combi – tancerz z partnerką na wózku inwalidzkim oraz w układzie duo – oboje partnerzy na wózkach. Nie lada atrakcją okazały się również Otwarte Mistrzostwa Ochoty w kapsle, gdzie każdy mógł spróbować swych sił w tej dyscyplinie. Zawody otworzył sam Burmistrz konkurując z redaktorem naczelnym "Informatora Ochoty". Jak zwykle przy tego typu imprezach najbardziej skorzystali najmłodsi. Dla nich przygotowano mnóstwo gier i zabaw, warsztaty plastyczne, ciekawe książki przygotowane przez Bibliotekę dla dzieci nr 68 oraz wiele smakołyków. Dla starszych uczestników Pikniku zorganizowano bezpłatne badania medyczne, pokaz Tai Chi w wykonaniu członków Stowarzyszenia Taoistycznego, wystąpienia przewodniczących Klubu Abstynenckiego "SERCE" – Krzysztofa i Anny Lorenc oraz wiele innych atrakcji. Nasze Liceum również miało swój wkład artystyczny w przebieg imprezy. Na scenie wystąpił Nasz Chór szkolny, pod przewodnictwem p. prof. Doroty Wojtasiewicz, który wykonał piosenki musicalowe. Wolontariusze pomagali w przygotowaniach, prowadzeniu i sprzątaniu.

Grupa medialna (2c)
fot. Martyna Menge i Julia Plawgo

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo