Wydarzenia

Wakacyjna wyprawa do Grecji


W lipcu 2005 roku wybraliśmy się (30 uczniów klas pierwszych i drugich z opiekunami) na wakacyjną wyprawę do Grecji. Dwutygodniowy pobyt na Riwierze Olimpijskiej (Tesalia) wzbogacony wyjazdami krajoznawczymi okazał się wspaniałym pomysłem na letni odpoczynek!

Mieszkaliśmy w niewielkiej miejscowości u stóp Olimpu (Leptokaria) w niewielkim hotelu położonym ok. 100 m od plaży Morza Egejskiego. Mieliśmy szczęście – był to najchłodniejszy początek lipca od kilku lat więc temperatury tylko nieznacznie przekraczały 30 st.C. Nie da się ukryć, że sporo czasu poświęcaliśmy na zasłużony (po tradycyjnie wyczerpującym roku szkolnym) wypoczynek – plaża, kąpiel w ciepłym i słonym morzu lub chłodniejszym basenie hotelowym, międzynarodowe rozgrywki w siatkówkę plażową itp.

Poza tym Grecja to przecież kraj południowy więc życie nie zamiera wraz z zachodem słońca … wręcz przeciwnie! Jak każdy kurort także Leptokaria nabierała wieczorem „drugiego oddechu”. A my wraz z nim – wszak był to też wyjazd edukacyjny i nie mogliśmy przeoczyć tak wspaniałej okazji poznania miejscowych zwyczajów i specyfiki kulturowej! Stąd nocne spacery po plaży i chwile wytchnienia od upału nad szklaneczką frappe (spokojnie– to grecka mrożona kawa!) w głośnych od muzyki kawiarenkach.

Teraz informacja dla rodziców (!) – Bez obaw! O godzinie 24 wszyscy byli już w hotelu, gdzie opiekunowie (profesorostwo: Dorota Wojtasiewicz, Joanna Stocka i Wojciech Bartczak) komisyjnie mówili wszystkim „dobranoc” oraz pomagali mniej zorientowanym w topografii hotelu trafić do właściwych pokoi. No chyba, że p.Dorota dała się namówić na wyprawę do dyskoteki to wtedy uczestnicy wyprawy wracali odrobinę później … Ale to wcale nie było często, nie bardzo często – no na pewno nie codziennie! (kilka razy nie poszli).

Ale leniuchowanie na plaży i poznawanie nocnego życia południowego kurortu to oczywiście nie wszystko. Podczas wyjazdów krajoznawczych zwiedziliśmy między innymi: Masyw Olimpu, Litochoro, Dijon, zamek krzyżowców w Platamonas, Meteory, wyspę Skiathos. Wszystkie te wyprawy miały swoją własną historię i na pewno nie można ich atmosfery w pełni oddać słowami … (zwłaszcza rejsu na Skiathos!). Namiastkę tej atmosfery widać na zdjęciach i filmach.

Wyjazd ze wszech miar udany i należy mieć nadzieję, że nie ostatni … Europa (?) czeka!

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo