Wydarzenia

Koncert Chóru Katedry Lwowskiej

W przededniu Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole wspaniały koncert. Mieliśmy zaszczyt gościć chór Katedry Lwowskiej, którego dyrektorem jest pan Bronisław Pacan. Koncert rozpoczął się wspaniałą pieśnią Gaude Mater Polonia, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Następnie wysłuchaliśmy kilku pieśni patriotycznych między innymi „Nie rzucim ziemi” i kilku pieśni religijnych, a wśród nich wspaniałe utwory Stanisława Moniuszki. Entuzjastycznie przyjęty został ostatni utwór koncertu „Alleluja” – Hendla. Miłym akcentem była wykonana na bis pieśń o Wiśle z dedykacją dla nas, Warszawiaków. Ten utwór zakończył się owacją na stojąco. Obecny na koncercie burmistrz dzielnicy Ochota, pan Maurycy Komorowski dziękując za występ był wyrazicielem nas wszystkich. „To znaczące”- mówił pan burmistrz, „że polskie pieśni patriotyczne śpiewają dla nas Polacy mieszkający na Litwie”. Spotkanie z chórem nie było pierwszym, Lwowiacy bardzo cenią sobie kontakty z Polską. Na ich zaproszenie trzy lata temu uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność być we Lwowie. Podczas tego pobytu chór XXI LO dał koncert kolęd w Katedrze Lwowskiej i jednej z polskich szkół. Mamy nadzieję na dalsze spotkania, a ponieważ otrzymaliśmy zaproszenie, być może na wiosnę zrewanżujemy się równie miłym koncertem na Litwie.

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo