Informacje z klasy multimedialnej

Łukasz Maciejewski - Juror Europejskiej Akademii Filmowej spotkał się z uczniami klasy 1c

W dniu 22 marca 2016 roku na zaproszenie prof. Grażyny Róziewicz gościł w Naszym Liceum Łukasz Maciejewski - krytyk filmowy i teatralny, Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT) oraz Federacji Krytyków Filmowych Fipresci),  dyrektor programowy festiwalu Kino na Granicy w Cieszynie, wykładowca na Wydziale Aktorskim w Łódzkiej Szkole Filmowej. Łukasz Maciejewski to także autor i współautor ponad 30 książek min.„Przygoda myśli”, „Aktorki. Spotkania”, „Wszystko jest lekko dziwne”, „Flirtując z życiem”.  Nasz gość jest stałym współpracownikiem kilkunastu czasopism, ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, telewizji HBO oraz stałym komentatorem Tygodnika Kulturalnego w TVP Kultura. To laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich: między innymi statuetki Uskrzydlony, Dziennikarskiej Weny oraz Złotej Róży za nową jakość w krytyce filmowej.
W 2015 opublikował tom esejów „Aktorki. Portrety”.

Podczas spotkania, które poprowadzili uczniowie klasy 1c, padły odpowiedzi na wiele ważnych kwestii dotyczących współczesnej kondycji polskiego kina. Wszyscy byli pod wrażeniem ciepła, godności osobistej, mądrości, prawdy  i taktu, jakie emanowały  z wypowiedzi naszego gościa oraz szacunku, z jakim mówił o artystach. Była to wspaniała okazja do zapoznania się z najnowszymi spostrzeżeniami na temat światowej sztuki filmowej, ale również do przypomnienia sobie etykiety językowej i etosu polskiego intelektualisty, wyrażającego się w elegancji sposobu formułowania sądów i opinii na temat dokonań innych ludzi.

Nasz gość - laureat prestiżowych nagród  za ciekawe  wywiady – wysoko ocenił poziom pytań przygotowanych przez uczniów klasy 1c i sposób, w jaki poprowadzili spotkanie.

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo