Informacje z klasy multimedialnej

”Jaki będzie teatr za 50 lat?” – uczniowie klasy 2c na warsztatach teatralnych i spektaklu „Stalker. Interpretacja” w Teatrze Ochoty

29 lutego 2016 roku uczniowie klasy 2c wraz z prof. Grażyną Róziewicz wzięli udział w warsztatach aktorskich poświęconych oczekiwaniom współczesnego widza oraz perspektywom teatru. Przez 2 i pół godziny, podczas serii interesujących zadań, poznali i przećwiczyli nieoczekiwane możliwości wyrazu aktorskiego, rozwinęli swoją kreatywność i odkryli nowe zdolności artystyczne własne i kolegów. Warsztaty poprowadziły Katarzyna Gawkowska i Hanna Kłoszewska, które emanowały radością, były inspirujące i zarażały swoim entuzjazmem. 2c wyszła z zajęć z przekonaniem, że trwały za krótko. Niektóre pomysły były tak inspirujące, że uczniowie chętnie by je dopracowali, inscenizując lepiej własne improwizacje.

Warsztaty świetnie przygotowały uczestników z klasy 2c do odbioru problematyki sztuki „Stalker. Interpretacja” wg scenariusza i w reżyserii Antoniego Ferencego. Dzięki nim podczas wieczornego spektaklu lepiej rozumieli dylematy postaci i poczuli się częścią akcji scenicznej. Przedstawienie Ferencego w ironiczny sposób podejmuje temat teatru przyszłości i widza nowej generacji. Stawia pytania o teatralny kanon i możliwość wspólnoty teatralnej w czasach powszechnego streamingu i nawyku watch on demand. Sugeruje, że za 50 lat teatr będzie być może już tylko jedną z wielu mobilnych aplikacji instalowanych w pakiecie z mediami społecznościowymi (http://teatrochoty.pl/spektakle/stalker-interpretacja/) .

Tempo spektaklu, gwałtowne, zaskakujące metamorfozy postaci i perfekcja, z jaką reżyser oraz aktorzy rządzili uczuciami widzów - przechodząc błyskawicznie  z jednej skrajnej emocji do drugiej  - wywołują jednocześnie  szok i  podziw dla ich artyzmu.

Zabawny, błyskotliwy, poruszający spektakl stał się inspiracją do mnóstwa głębokich, poważnych przemyśleń nad postawami ludzi współczesnych.

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo