Informacje z klasy multimedialnej

Sukces filmu Marka Szymańskiego, absolwenta klasy filmowej, na 32 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Up to 21

W dniach 17-19.09.2015 roku w Warszawie miała miejsce 32 Edycja  Międzynarodowego  Festiwalu Filmowego  Up to 21, który jest jedną  z najważniejszych światowych konfrontacji twórców kina niezależnego.   W tym roku na festiwal zgłoszono 177 filmów z 15 krajów, z czego 81 filmów zostało zakwalifikowanych do konkursu. W tym roku Jury stanowili: reżyser, scenarzysta i krytyk filmowy Paweł Łęski, reżyser Wojciech Wójcik oraz aktorka Aleksandra Nieśpielak. W Jury Młodzieżowym jak co roku zasiedli wybrani przez prof. Grażynę Róziewicz uczniowie z klas filmowych, którzy mają udokumentowany dorobek, uhonorowany nagrodami festiwalowymi. W tym roku byli to:
Anna Zielińska z kl.3c –
autorka filmu „Reżyser” zakwalifikowanego do Finału Słowacki FilmFest 2015, laureatka Konkursu Fotograficznego Słowacki  FilmFest, realizatorka etiud filmowych
Tomasz Kurlej z kl.2c – autor filmu „Dzieci Nowego Świata” zakwalifikowanego do Finału Praskiego Festiwalu Filmowego 2015, zwycięzca tegorocznej edycji tego festiwalu w głosowaniu internautów, realizator etiud filmowych.
W międzynarodowym gronie laureatów tegorocznej edycji znalazł się Marek Szymański, który ukończył klasę filmową w 2014 roku, a obecnie studiuje  w Instytucie Filmu i Sztuk Audiowizualnych Społecznej Akademii Nauk.  Zrealizowany przez niego zabawny żart filmowy pt. „Nie (my)” dostał wyróżnienie   za najlepszą fabułę. Cieszymy się z tego szczególnego osiągnięcia, gdyż jak stwierdził jeden z Jurorów, reżyser Paweł Łęski: „Najtrudniejszą formułą dla młodego człowieka jest fabuła.  Jest to film najbardziej kompleksowy, gdzie wchodzi w grę praca nad scenariuszem, budowanie postaci i technika, która jest bardzo ciężka . A przy tym szczególne wyzwanie stanowi prowadzenie aktorów.”  Gratulujemy sukcesu!
Więcej o festiwalu na stronie internetowej: http://www.upto21.pl/

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo