Informacje z klasy multimedialnej

Warsztaty z polską mistrzynią parodii Katarzyną Kwiatkowską

22 kwietnia 2013 uczniowie klasy filmowej obejrzeli nagrodzony na licznych festiwalach film  pt. ”Dzień Kobiet” w reż. M. Sadowskiej.

20 maja 2013 roku Katarzyna Kwiatkowska odwiedziła  Nasze Liceum. Wybitna polska aktorka znana jest przede wszystkim z programu „Szymon Majewski show”. Stworzyła także wybitne kreacje w  filmach fabularnych min.: „Ile waży koń trojański?”, „Kołysanka”, „Reguły gry” .   W  „Dniu Kobiet”( 2012) zagrała główną rolę – Katarzyny Radwan.

Podczas warsztatów w klasie 2c Katarzyna Kwiatkowska opowiedziała nam o specyfice przygotowań do filmu „Dzień Kobiet” i szczególnych wyzwaniach,  które stanęły przed nią na planie podczas realizacji wielu scen.  Dowiedzieliśmy się, że obszerny materiał filmowy został radykalnie skrócony w celu wzmocnienia napięcia dramaturgicznego.  Liczne, trudne podczas realizacji ujęcia,  nie weszły do filmu. Ale już sama praca nad nimi okazała się ciekawą przygodą.

Aktorka odpowiedziała  także na liczne nasze pytania dotyczące studiów aktorskich oraz pracy  w tym  środowisku we współczesnych polskich realiach ekonomicznych.

Podzieliła się także z nami swoimi prywatnymi marzeniami. O planach zawodowych na przyszłość – zgodnie z zasadami panującymi wśród wielu aktorów – nie rozmawialiśmy. Żeby ich „nie zapeszyć”.

eng small sp small fr small
boczny kontkat boczny dojazd boczny rekrutacja

bip ell koalicja logo